top of page

ATÖLYE

Atölye

Banu Kanıbelli, etkinliğin ilk 20-30 dakikasında, çocuklarla birlikte onlar için önemli/ güncel yaşantılardan, kavramlardan birlikte şarkı sözü yazma çalışması yapar. Burada her çocuğun sesinin duyulmasına ve söze katkıda bulunmuş olmasına önem verir.

Etkinliğin ikinci 20-30 dk’sında çocuklar, kendilerine sağlanmış resim ve kağıt malzemeleri üzerine konuşmuş olduğu konularla ilgili resim çalışması yaparlar. Resim etkinliği ve malzemeleri, ev sahibi kurum ve öğretmenleri tarafından sağlanır ve yönetilir. Tamamlanan resimler, basit bir sergileme yöntemiyle sergilenir. Bu sırada, Banu Kanıbelli yazılmış şarkı sözleri üzerine melodi çalışması yapar.

 

Etkinliğin üçüncü ve son bölümünde (10 dk), resimlerinin önünde, ortaya çıkmış şarkılarını dinler, birlikte söyler; resimlerini, şarkılarını, kendilerini ve birlikte yaratmanın sevincini kutlarlar.

 

Tema serbest olmakla birlikte #ekolojik duyarlılık #sevgi #empati #iyilik #eşitlik #haklar #sürdürülebilir gelecek #umut #barış ilkesel yönlendiricilerdir.

 

Etkinlik türü Canlı                                                                                                        

Yaş grubu 7-12 yaş                                                                                                         Süre 60-75’                                                                                                             

Katılımcı Sayısı 10-20

bottom of page