top of page

Acerca de

Banu Kanıbelli

Çocuklar için Şarkı Yazmak

Bu atölyede, evde ya da okulda çocuklarla zaman geçiren, müziğe ilgisi olan, çocuk şarkısı yazan / yazmak isteyen veya çocuk şarkılarından atölyeler geliştirmek isteyen yetişkinlerle buluşuyoruz. Atölyemiz, hafta içi akşam saati yapacağımız üç çevrimiçi çalışmadan oluşuyor. Müzik eğitimi almış olmak veya pedagojik formasyon sahibi olmak gerekmiyor. Müziğe tutkunuz, çocuğa sevginiz varsa aynı yerdeyiz ve birlikte çalışabiliriz!

 

İlk hafta; 

Kuramsal ve önemli bulduğum teoriler, bilgiler, yaklaşımlar üzerine sohbet edeceğiz.

Bilimsel, pedagojik, felsefi, biraz da müziğin bilinmezlerini içerecek bu başlıklar. Beyin-müzik ilişkisine bakacağız, çocuğun gelişimi boyunca müziğin yerine aynı amanda. Müzikle ilgili Sık Sorulan Sorular olarak adlandıracağımız oldukça ilginç bir bölüm var. Müziğin içindeki oyun, hayal gücünü teşvik eden yönü, baktığımız bir başka pencere olacak. Bir başka konu çocukla yan yana gelmekle ilgili. Bu ayrıcalıklı ilişkiyle de ilgili konuşacaklar var. Ve sonrasında yaratıcı süreç de kendi içinde ilgiyi hak ediyor.

 

Bu konuların üzerinde durarak, kendimizi pratik olarak çocuklarla veya onlar için şarkı yazmaya doğru hazırlıyor olacağız.

 

İkinci hafta;

Çocuk şarkılarının farklı türlerine, şarkı yazarlarının kendi içindeki niyetlerine bakarak kendimizi konumlandıracağız. Bir çocuk şarkısının sözünü yazmanın farklı yol/yordamlarına bakacağız. Ve söz yazımının olmazsa olmazlarına değineceğiz. Bunları konuştuktan sonra, grupla birlikte yeni bir şarkı denemesi yapmaya hazırız.  Grupça bir şarkı sözü yazma pratiği uygulayacağız. Her safhada birbirimizle paylaşarak elbette.

 

Müzik adına ise, müziğin bir dil olduğundan yola çıkarak besteleme, kayıt, düzenleme ve prodüksiyon aşamaları ile ilgili bilgi ve pratik tavsiyelerimi paylaşacağım.

 

Üçüncü hafta;

Yapmış olduğumuz şarkıları dinleyip, ortaya çıkanı kutlayıp, geliştirmek için önerileri konuşup, onlar üzerinden uygulama planları geliştirmek üzerine çalışacağız.

Atölyelerin, çoklu zeka ve beynin bütünsel katılımını destekleyecek olanakta kurgulamalarını gözeteceğiz.

 

Bitirişi, çocuklarla çalışma yaparken, çocuk hakları genelgesinin ana hatlarından yola çıkarak,  yetişkinler tarafından hassasiyet gösterilmesi edilmesi gereken noktalarıyla tamamlayacağız.

 

Süre

Atölye 1.5 saatlik, 3 haftadan meydana geliyor.

Haftalık çalışmalar; 1.5 saat olarak belirtilmekle birlikte 2 saati bulabilecektir.

 

Katılım Koşulları

Atölyeye, 18 yaş üstü herkes katılabilir. Katılımcılarda müzik sevgisi dışında sahip olmaları gereken bir özellik aranmayacaktır.

 

Uygulama

Atölye zoom üzerinden yapılacak, öncesinde bir whatsapp grubu kurulacak ve atölye boyunca  iletişim ve paylaşımı onun üzerinden yapılacak. Atölye dersleri kaydedilecek ve bir hafta boyunca izlenebilecek.

 

Ücret

Üç haftalık atölye bedeli 1500 TL’dir. Öğrenci ve deprem bölgesinde yaşayan arkadaşlarımız için %30 indirim uygulanacaktır.

 

Atölyede görüşmek dileğiyle,

Sevgilerimle,

 

Banu Kanıbelli

ŞUBAT
13-20-27

Salı / 21:00-22.30

Bilgi veya kayıt için buradan ulaşabilirsiniz 

Teşekkürler, size döneceğim.
bottom of page