Hikayemde İzmir’li Sıtkı amcanın kırtasiye dükkanındaki mandolin dersleriyle başlar müzik yolculuğu…Beraberinde, babamla özenle kılıflarından çıkararak dinlediğimiz plaklar, evimize sinmiş klasikler, piyano tuşları üzerinde birlikte yapığımız denemeler, benim için müziği bir yaşam boyu öncelikli kılacak bağı oluşturmuştu.İzmir’de içinde piyano bulunan ne çok evin anısı olmuştur Mme Cassano ile… Mme Cassano benim de piyanoyu öğretenim oldu.O zamandan beri üzerinde sadece akorlar çaldığım ama tüm şarkılarıma eşlik eden gitarımla tanışmam 13 yaşında okulun gitar kulübüne girişimle oldu. Onunla birlikte boyut değiştiren müzik yolculuğum da yakın çevremin ilgisi ve duyarlı desteğiyle kendi yolunu buldu.Boğaziçi Üniversitesi'nde Psikoloji Lisans, ardından Mimar Sİnan Üniversitesi'nde Etnomüzikoloji Yüksek Lisans dersleri aldım. Bilgi Üniversitesi  Felsefe ve Toplumsal Düşünce Yüksek Lisans tezimi ise müzik ve felsefe üzerine yazdım. Anne olmak, profesyonel olarak eğitim sektöründe çalışmak ve bu süreçte çocuklar için yapılan şarkılar, Bülent Ortaçgil'in müzik direktörlüğünde ve Gürol Ağırbaş’ın düzenlemeleriyle “Kara” (1998) ve “Başka Dünya Yok” (2006) isimlerinde iki ayrı albümde somutlaştı... Bakıyorum da çocuk şarkıları o günden beri, kendi küçük dinleyicilerini bir şekilde bulup kendi yollarında seyretmekteler…Büyükler için şarkıların ilki caz kategorisinde “Bu Rüzgâr" (2013) albümü ile geldi. "Lobna'nın Şarkısı" single/dijital olarak 2014'te yayınlandı.  "Yer Gök" (2017) cazla birlikte singer & songwriter tarzımı daha fazla yansıtan bir albüm oldu. İlk film müziği çalışmamı "5 Silahşörler"(2019) ile yapmış oldum. "Dünya Evim ve Yanıyorsa" (2020), "Fridays for Future Turkey"  gençlerinin sesine ev sahipliği yapan bir şarkı oldu ve single/dijital ve Türkçe/ İngilizce olarak iki dilde yayınlandı. Bunu 3 şarkılık "Tutulma" (2020) EP'si izledi. Açık Radyo'da hazırlayıp sunduğum  "Sahibine Şarkılar" programıyla gündeme gelen "Şarkılara Mektuplar" projesinin ilk şarkısı "Hayat Eve Sığar mı?" (2020) teklisi  Ağustos ayında  yayınlandı.

 

Tüm müzikal çalışmalarımın ev sahipliğini Ada Müzik yaptı. Müziklerin düzenlemerinde Baki Duyarlar, Başak Yavuz, Emir Özgören, Selen Gülün, Şevket Akıncı, Tuna Erlat, Cansun Küçüktürk ile çalışmış olmanın benim için yeri doldurulmaz, göstermiş oldukları dostluk ve dayanışma unutulmaz. 

Yaşamı paylaştığım aileme, dostlarıma, çocuklara, aşklara, dünyanın kendisine ve hayatta olmaya karşılık teşekkürdür şarkılarım... Şarkılarla bir şekilde yolu kesişmiş ya da kesişecek olan, müzik sever tüm dostlara sevgilerimle...

 

Ağustos 2020, İstanbul