top of page

 savruk

Savruk - Banu Kanıbelli.jpg

Şarkı sözleri

Spotify Logo

Savruk, bir aşk şarkısı. Söz yazarı Gülden Ateş’e göre, “Aşka savrulmanın, aşkta kaybolmanın ve  aşkla arınmanın şarkısı. Bir diğer deyişle doğayla bir olmanın şarkısı." 

 

Banu Kanıbeli ise, şöyle devam ediyor. “Bir başkasına ait bir deneyimin ve sözcüklerin kendi müziğini çağırmasını, her seferinde hayretle ve büyülenmeyle yaşıyorum. Müzik geldiğinde ise, sanki o duygunun sahibi artık bir değil, iki de değil, dinleyen kadar kişi! Acılar, yalnızlıklar paylaşılıyor, daha katlanır oluyor. Bir şarkıda ifade bulmuş güzellik, mutluluk ise paylaştıkça çoğalıyor. Bu yüzden “Şarkılara Mektuplar” bizi çok heyecanlandırıyor.” 

“Şarkılara Mektuplar”, pandemi boyunca yaşadığımız ortak duygu ve deneyimleri mektuplara ve mektupları şarkılara dönüştürmeyi amaçlayan br proje. Sözün, mektuplaşmanın ve müziğin iyileştirici, birleştirici ve dönüştürücü gücüne inanan bir paylaşım ve açık üretim alanı.  Müzisyen Banu Kanıbelli ve yazar Eylem Ejder tarafından yürütülüyor. Mektupları, projeye gönül veren şarkı yazarları ile buluşturuyor. Şimdiye kadar yazılan mektuplara, yapılan şarkılara ve tüm ekibe www.letterstosongs.com adresinden ulaşmak, projeye yeni mektuplar yazmak mümkün. 

SAVRUK

 

Söz   Gülden Ateş

Müzik     Banu Kanıbelli

Vokal    Banu Kanıbelli

Arka Vokal    Emre Akbay 

Düzenleme    Selen Gülün

Kayıt / Recording, Mix, Mastering   Özgür Özkan Mete 

Kapak İllüstrasyonu   Alemşah Fırat 

Piyano   Selen Gülün

Cello    Gökhan Bağcı

ADA MÜZİK  * 2021

 

bottom of page